CERIS


Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS jest urządzeniem elektronicznym zbudowanym w oparciu o wydajny ośmiobitowy mikrokontroler najnowszej generacji.
Odczyt temperatur dokonywany jest za pomocą dwóch czujników temperatury typu NTC o dokładności swojej charakterystyki na poziomie 1%.
Podzielnik rejestruje różnicę temperatury powierzchni grzejnika i pomieszczenia w jednostce czasu.
Algorytm obliczeniowy wyznacza zużycie energii cieplnej na podstawie rejestrowanej różnicy temperatur grzejnika i pomieszczenia w jednostce czasu oraz parametrów samego grzejnika. System rozliczeń, ściśle związany z konstrukcją urządzenia, dokonuje podziału kosztów ogrzewania budynku na poszczególnych użytkowników lokali.


CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

- Bezprzewodowy system transmisji danych realizowany jest poza lokalem z zainstalowanymi podzielnikami.

- Podzielnik posiada ergonomicznie usytuowany wyświetlacz LCD, który pozwala użytkownikowi na wygodny odczyt bieżących wartości zużycia ciepła. Ponadto dane te rejestrowane są w module pamięci wewnętrznej, dzięki czemu istnieje możliwość dokonania pełnej analizy zużycia ciepła i warunków w jakich pracował podzielnik przez sezon grzewczy.

- Bieżącej kontroli podlegają czujniki temperatur, komunikacja z układem radiowym oraz pamięć używana do przechowywania danych historycznych.

- Każdy podzielnik posiada obsługę alarmów wywołanych sabotażem montażu radiatora, sabotażem montażu plomby oraz niskim poziomie napięcia baterii.

- Każda próba nieautoryzowanej manipulacji jest rejestrowana z dokładną datą jej wystąpienia. Informacja o manipulacji jest przesyłana podczas najbliższego odczytu radiowego.
DANE TECHNICZNE:

PODSTAWOWE INFORMACJE WYŚWIETLANE PRZEZ PODZIELNIK:


Pliki do pobrania:

PZH E-ITN Atest higieniczny
Badania EMC Badania EMC
Badania bezpieczeństwa Badania bezpieczeństwa
Zgodność z NORMĄ EN-834 Deklaracja zgodności
Badania parametrów radiowych Parametry radiowe

zamów teraz

KONTAKT:

  • ul. Podklasztorna 103A/1
  • 25-714 Kielce
  • NIP: 657-069-56-40

  • Tel:          41 362 20 20
  • Fax:         41 362 20 22
  • E-mail:   wyślij
strzałka do góry